dflores222 dflores222
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

$46.20 ON 12 GALLONS OF GAS ,WHAT IS THE PRICE PER GALLON

Respuesta :

XxGENIUSxX
XxGENIUSxX XxGENIUSxX
  • 22-11-2016
3.85 is the price per gallon do 46.20 divided by 12
Answer Link
kimberlyjdueck
kimberlyjdueck kimberlyjdueck
  • 22-11-2016
divide $46.20 by 12...$46.20 divide by 12 = $3.85  per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Will averages 18 points a game and is the all-time scoring leader on his team with 483 points. Tom averages 21 points a game and is currently second on the all
what are all of the powers of 3 in the range 3 through 1000
which best describes how the east african slave trade changed after the 1500
Juanita is watering her lawn using the water stored in her rainwater tank the water in the tank drops 1/3 inch every 10 minutes she waters. If the tanks water l
"What a great deal, Unferth my friend, / full of beer, you have said about Breca, / told of his deeds. But to tell the true story, / I had more sea-strength, po
walking on a decaying log that bridges a stream could be ______. a.treacherous b.cautious c.miniature d.bluff
another name for king is ______. a.haven b.bluff c.monarch d.miniature
In which order did groups from the United States first settle in Hawaii?
what role did steam technology play in the industrail revoluation
What kind of complement is the word unique