GetScaredMIWpySWPB
GetScaredMIWpySWPB GetScaredMIWpySWPB
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. ​

Find the unit rate class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-03-2021

Answer and Step-by-step explanation:

It is 3 dollar per pound.

To figure this out, you would have to divide each number by 8. This reduces 8 pounds to 1 pound, and 24 dollars to 3 dollars.

#teamtrees #PAW (Plant And Water)

Answer Link

Otras preguntas

Can you Guys explain this (I-am not good at understanding Shakespeare’s language)
Although there are some key differences, grievance arbitration closely resembles:
Normal blood pressure is 120/80. Which best describes the blood pressure reading?
Why do insectivorous plants trap insect while they also prepare carbohydrate by photosynthesis
Please translate!! No Google translator! : 50 points Romanticism emphasizes emotion and uses fiction to beautify and idealize its work. Writers and painters fol
A 24-year-old G4P2 woman at 34 weeks gestation complains of a cough and whitish sputum for the last three days. She reports that everyone in the family has been
A manufacturer produces 1,000 units, regardless of the market price. for this firm, the price elasticity of supply is
What is the least common multiple of 10, 20, and 14?
As a result of a fall in the price of gasoline, consumers can afford to buy more gasoline for more driving trips. this is an illustration of
can someone help me solve this. im promise im not stupid. 45x=25+55+x=​