1757638342 1757638342
  • 26-03-2021
  • SAT
contestada

Taylor bought 2 hotdogs and 2 sodas for $3.50. Jacob bought 3 hotdogs and 1 soda for $4.25. What is the cost of 1 soda?

Respuesta :

IDoNotKnowWhatToPut IDoNotKnowWhatToPut
  • 26-03-2021
1 soda is 50 cents and not that it’s needed but one hotdog is 1.25 cents
Answer Link

Otras preguntas

What goods or services do banks offer customers? How do they earn profit?
the sum of two numbers is 36. twice the first number minus the second is 6. find the two numbers
Any ideas on how to find the value of 'x' on either 13 or 16? Anything helps!
Hydrolysis of one molecule of a triglyceride to glycerol and fatty acids yields two molecules of water. A.TRUE B.FALSE
How are a person and a wax model of that person alike? How are they different?
what state of matter is flubber is it a solid,liquid,or gos?
Solve system by subsubstitution? 14x-2y=46 -7x+y=-23
Which of the following statements is NOT true? A. Infants' diets, which primarily consist of breast milk or formula, are higher in fat than other diets. B. Ado
start time 2:15 a.m elapsed time 45 minutes
PLEASE HELP ME 32 PONITS FOR BEST ANSWER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 5.What type of energy is being used in the following example? swinging back and forth. Mechanic