rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

State the name of the angle relationship between AEB and DEC: A Complementary Angles B Supplementary Angles C Vertical Angles
Calculate the area of this figure to the nearest hundredth. Use 3.14 to approximate pi
Which expression is equivalent to 63.56 + (–81.47)? 63.56 – 81.47 63.56 + 81.47 –63.56 – 81.47 –63.56 + 81.47
Please Help! When drawing free-body diagrams, does the label "centripetal force" get used? Explain why.
Light travels three-fourths as fast through water as it does through a vacuum. What is water's index of refraction?
Find the X and Y intercepts of the parabola y=2x^2 +9x+20
What is f(0) o 12 only O 2 and 3 only O-2, -1, 1, and 2 only O-2-1, 1.2 and 12
C2H5OH(l)+CH3COOH(l) → CH3COOC2H5(l)+H2O(l) If the yield of ethyl ethanoate obtained when 20.00 g of ethanol is reacted with excess ethanoic acid is 30.27 g, ca
Drag each tile to the correct box. Not all tiles will be used Arrange the equations in the correct sequence to rewrite the formula for displacement.
I do t o wish she sksnheisnmakakabs nsjd