adrii037
adrii037 adrii037
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

five pizzas cost $42.50. At that rate, how much will 16 pizzas cost.

Respuesta :

bosoxnow bosoxnow
  • 26-03-2021
At $42.50 for 5 you can do 42.5/5 which is 8.5. You can use that as the set and multiply 8.5 by 16 which is $136
Answer Link

Otras preguntas

What is the best way to maintain a healthy body composition? Eat more empty calories Get regular exercise Skip a meal each day Stick to a low fat diet
How to find if a triangle is acute, right, or obtuse with the sides?
Sex-linked conditions are more common in men than in women because
How many amino acids cannot be made by the body, so they must be obtained in the diet?
If all the stars in the universe were the same distance from Earth, we would see how each star’s brightness compares with all the other stars. This is a star's
What symbol does the carp represent represent in the excerpt from Wang's "The Carp"?
According to the social-conflict approach, what a society labels as deviant is based mostly on what?:
The ability to read and write at a level sufficient to fulfill everyday practical needs is referred to as:
Is it ok to apply two type of mederma gel scar? LIke i apply mederma pm at night and medema gel in the morning. Also i=my scar turn red is it normaL?
what is the value of p?