kzieglerking26
kzieglerking26 kzieglerking26
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much is a 25% tip on a meal costing $44.00 ?​

Respuesta :

joselinp6
joselinp6 joselinp6
  • 26-03-2021

Answer:

$11

Step-by-step explanation:

44 x 0.25 = 11

Answer Link

Otras preguntas

f(x)=4 find x if(x) = x+3 pleasee helpp
MAX POINTS / ONLY COMPLETE ANSWER / WILL MARK BRAINLIEST / ASAP Match the symbol notation with the picture it is describing.
I need help with 24 and 25
A 6 pound package of chicken costs $12.66 what is the cost per pound
Denise bought a book that cost $9.95, a set of bookmarks that cost $1.95, and a magazine that cost $4.95. What was the cost of these three items all together be
pls help will give u brainliest!!
Why did the British believe the Colonists could afford to pay higher taxes to support the British Empire they were a part of and benefited from?
simple power system consists of a dc generator connected to a load center via a transmission line. The load power is 100 kW. The transmission line is 100 km cop
The U.S. Department of Agriculture guarantees dairy producers that they will receive at least $1.00 per pound for butter they supply to the market. Below is the
Clarisse decided to do the 52 a week Money Saving Challenge. In the first week of January, she saved Php 5.00. In the second week of January, she saved Php 10.0