Ihavebadgradeshelp Ihavebadgradeshelp
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

4 glue sticks cost $7.76. Write a proportion

Respuesta :

baek564
baek564 baek564
  • 27-03-2021
1.94

Divide 7.76 by 4 to get the cost of each glue stick
Answer Link

Otras preguntas

What is the average air speed velocity of an unladen sparrow
Shelly got 60 questions correct on her math test.If she got 75% how many questions were on the test?
using the equation 2H2+O2-->2H2O if 19g of oxygen reacts completely, how many grams of hydrogen must react with it
College freshman are participating in a study abroad program. when teaching them about hepatitis b, the nurse should instruct the students on the need for:
What words can you use to read 14.895
Determine if this pathogen is a virus, bacteria, or protist. • Parasite of the digestive tract, causing diarrhea, possible ulcers. • Unicellular • Eukaryote • C
If you shook the end of a rope up and down 5 times each second, what would be the period of the waves set up in the rope?
Several U.S. city names come from the Spanish language. Name five of them.
Define perception and why it is important in regard healthcare
Lines l and m are parallel and intersected by transversals t and s as shown in the figure below. What is m A) 180 degrees B) 360 degrees C) 540 degrees D) 720