Zenalover7481 Zenalover7481
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jamie buys 3 snack and 2 bottles of juice each snack costs $0.75 and each bottle of juice costs j dollars the total cost of snacks and bottles of juice is $6.75

Respuesta :

adam00k
adam00k adam00k
  • 25-03-2021

Answer:

what's the question bro

Answer Link

Otras preguntas

do you think you will face when drawing from life?
What is the smallest country in the world?
How do you write a number less than one and one-third in an algebraic expression?
Sum is -4 It is an integer question
(10-1)(10-2)(10-3)(10-10)
The higher the temperature of water, the faster an egg will cook.
2. Write an equivalent ratio by multiplying: 3 5
Give reason 1) The efficiency of a practical machine is less that 100%. 1) The efficiency of a machine can be increased by using lubricants in the movable parts
help me solve this problem
the precision of interferometer of wavelength of light 800 nm would be: (a) 200 nm (b) 100 nm (c) 400 nm (d) 800 nm