pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

How do you say 'fat pig' in German
Erin byus a bag of peanuts that weighs three fourths of a pound. Later that week, the bag is two thirds full.how much does the bag of peanuts weigh now? Show yo
Suppose you have $10,000 to invest. Which of the two rates would yield the larger amount in 4 years. 7% compounded quarterly or 6.94% compounded continuously?
How do I find the missing angle in a kite?
what is the similarties of all three rocks types
what does x-4over5=6over7   what doesx=
Sicily is playing a game where she is trying to guess the four digits in her friend's locker code, in any order. The digits range from 1 to 20, and none of the
Who can vote for or make laws in China?
Which type of force pulls objects toward one another
what is answer to x+10=-13  what does x equal