nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

How would the Supreme Court’s draft opinion — if unchanged when the final ruling is issued — affect abortion access?
helpppppppppppppppppppppppppppppppp
Create a presentation for each of Erickson's stages and give the good points of the stage, the bad points of the stage and interesting things about the stage. F
Fill in the blank in the sentence with the appropriate noun. Los hijos de mis hijos son mis O A. nietos OB. tíos OC. abuelos OD. primos
Give me your account Password ​
Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Can anyone help me please
1. Throughout Act I, scene i of Macbeth, what are some words used to describe weather, and what tone do they set?
I need help regarding the theoretical yield. Why are we doing 6 / 3 in the second step? (20 POINTS)
Cutting is the easy technology to produce large number of vegetative seedlings at a time . How explain