angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for the turkey? Label your answer using $ and ounces.

What is the unit price for the turkey Label your answer using and ounces class=

Respuesta :

Lindsayp432 Lindsayp432
  • 24-03-2021

Answer:

$0.50 per ounce

Step-by-step explanation:

8/16=0.50

Answer Link
Rileygrey245
Rileygrey245 Rileygrey245
  • 24-03-2021

Answer:

$0.5

Step-by-step explanation:

8 ÷ 16 = 0.5,

You pay $0.5 for each ounce of turkey

Answer Link

Otras preguntas

What is a major city in Alaska that starts with F
Water on each side of a divide flows in...
What is 36 percent as a decimal?
Water on each side of a divide flows in...
Water on each side of a divide flows in...
How do you tell if an equation is linear or not????
What is a major city in Alaska that starts with F
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
How do you think the world was created?
How do you think the world was created?