ninimartinezx777 ninimartinezx777
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A company has been making wakeboards for many years. The monthly overhead is $46,500 and each wakeboard costs $103 in materials and labor to make. If these items are sold for $244

Respuesta :

theemissboba
theemissboba theemissboba
  • 24-03-2021

Answer:

Hola hablo alemana

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The total market value of all goods and services produced in a nation's economy (excluding foreign investments) is its __________.
why is widespread educational opportunity necessary for a nation to develop a democratic system?
True or False: The plants, animals, people, and land in the eastern and western parts of North America are the same.
what measures the total energy of particles in a substance
What was connection between East Africa and Islam?
Is a meat eater a herbivore or a carnivore
sandy has $200 in her bank account. if she writes 6 checks for exactly $19.98 , what expression describesmthe change in her bank account? what is her account b
Is 24/6 only a rational number
what is the treaty of tordesillas
What regions were explored by Coronado, de Soto, and Ponce de LeÓn?