isaiahnuccio
isaiahnuccio isaiahnuccio
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Match the total cost to the correct unit price. HELP

Match the total cost to the correct unit price HELP class=

Respuesta :

Crxxom Crxxom
  • 24-03-2021

Answer:

[From top to bottom]

1.5 ; 1.25 ; 1.75 ; 1.05

Step-by-step explanation:

1. $9/6 = $1.5

2. $6.25/5 = $1.25

3. $7/4 = 1.75

4. $5.25/5 = 1.05

Answer Link

Otras preguntas

The haughty teenager thought she was the best actress in her class she said she would not take part in the school play unless she was given the starring role. W
Respond to the following idea: "Every utopia faces the same problem: What do you do with the people who don't fit in?" (Margaret Atwood). What challenges does
im confuseddddddddddddd
Which line of poetry contains examples of assonance? Odd how a lock of blond hair on a doll can notch the clock of memory. 2. We would ever seek in vain for th
Past due please answer I'll mark brainlist with 100 points Adapt the speech you delivered in Lesson 2 to an audience of professionals, teachers, and parents. T
please help!!! A store is advertising a sale with 15% off all prices in the store. Sales tax is 8%. Which expressions represent the total cost of buying an ite
please answer this question ​
Someone who actually knows please. Question:9. What type of weather front would be responsible for the following forecast: “A period of heavy rain within the n
1. The laundry woman washed our clothes already.
Which note-taking method is most useful to show how main ideas and details relate? checklists flash cards conceptual note-taking sequential note-taking