zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. Why is the production department of a company important? (1-2 sentences. 2.0 points)
at 0600 hours a one litre bag of saline solution is set to run through an infusion pump at a rate of 70ml/hr. at 1400 hours the rate is increased to 80ml/hr. at
The practice of suttee, involved A. a wife throwing herself on the funeral pyre of her husband. B. Muslims being forced to eat pork. C. Hindus being forced to e
25 POINTS!!!!!!!!!!! PLEASE EXPLAIN The Kennedy High School talent show began with 16-year-old Mark Garrett playing jazz on the piano. The second act was a pair
Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram
When you use the tilde operator (~ in a url for the attribute of a server control, it represents the _____ directory of the website. current previous root s
Can you help me on problem number 25?
Which equation represents this situation? Ivy bought some paper. She used 12 sheets. She has 11 sheets left. How many sheets of paper did Ivy buy? A. □ + 11 =
I need a riddle and a poem it's not homework nor test I just want to know it's worth a lot of points
What type of artwork accurately reproduces a realistic record of places, individuals, and objects? A. Abstract Expressionism B. Photo realism C. Surrealism