Amariclark100 Amariclark100
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

$5 for 4 pounds of apples

Respuesta :

daniil362108 daniil362108
  • 22-03-2021

Answer:

1.25 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

im sorry its another one im terrible at these
At a baseball game, 6 hotdogs cost $27. What is the cost of 1 hotdog? How many hotdogs can you buy for $18
HELPPPPP solar cells can provide the energy to run calculators, outdoor lights and other devices. how does the conversion of light energy into stored electrical
Sara compra 3 naranjas a Q 2.00 cada una. Compra un melón a Q 12.00 y quiere comprar 4 manzanas, tomando en cuenta que la docena de manzanas cuesta Q 24.00. ¿Cu
You’re a project manager of a small team. You have received some resumes to review, and a few of them look well qualified, but two of the resumes are very poo
Magnesium chloride forms crystals. Which option is a description of this form of magnesium chloride? A. A liquid made up of a highly organized set of particles
I need it urgent now
Please describe the pollination process from the article “Last flight of the Honeybee?”
A swimming pool is 20 m long 15 m wide and 3 m deep. Find the cost of repairing thefloor and wall at the rate of Rs 25 per square metre.Tell me fast​
What is Hamlet's relationship to Claudius? What did Claudius do after the death of Hamlet's father?* Your answer