mckenziebrewster
mckenziebrewster mckenziebrewster
  • 27-02-2021
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 12 pound of cheese. the cost for 1 pound of cheese is

Respuesta :

arjuneraveena arjuneraveena
  • 27-02-2021

Answer: 0.29166666666

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A sheet of cardboard measures 9 feet by 6 feet. Gina makes the entire sheet of cardboard into a closed box that is a perfect cube. What is the surface area of t
why do we need to know how to use a computer
A bag contains 10 red chips, 8 white, 6 blue, and 8 yellow. You randomly pick one chip from the bag. Without replacing the chip, you randomly pick a second chip
In the book The True Confessions of Charlotte Doyle by Avi, in chapters 16 to 18, was Charlotte correct about the difficulty Zachariah would have taking Captain
what kind of person do u imagine Bruno's father to be in the boy in the stripped pajamas?
1/x-1 - 3/x+2 = 1/4 solve to find x
Which of the below statements is not true about Arlington National Cemetery?a) It's the only cemetery in the country with veterans from all U.S. wars.b) The lan
Memorial Day honours American losses douring which war?
What contraction rhymes with the opposite of narrow
log3 27=3x+6 solve this please