kmk108 kmk108
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $11.25 for 3 Italian ices at Rita's. How much would 12 Italian ices cost?




$3.75
$3.20
$33.75
$45

Respuesta :

danielafuentes
danielafuentes danielafuentes
  • 26-02-2021

Answer:

$45

Step-by-step explanation:

11.25/3= 3.75 x 12 = 45

Answer Link

Otras preguntas

a janissary revolt occurred in the __empire
What evidence does allen use to support his argument that freedom of conscience is of profound importance americans
defines y as a function of x x squared plus y squared equals 36
Four consecutive even integers add up to 60. What is the smallest of the four numbers?
how do i do this and what’d the answers
the new wave of american cinema that originated in the early 1970s is
Multiply -4/9 and -5/8
What is the product written in scientific notation? (5.91×10−3)⋅(8.7×1010) A. 14.61×10^−30 B. 5.1417×10^8 C. 14.61×10^7 D. 5.1417×10^7
Does an angle bisector bisect the opposite angle of a triangle?
Which values do scientists compare when using potassium-argon dating? 1) the number of stable and unstable parent atoms 2) the number of non-decayed elements le