avaegan14 avaegan14
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

a phone company offers two monthly plans. plan a costs $29 plus an additional $0.11 for each minute of calls. plan b costs $16

Respuesta :

26davisjoseph
26davisjoseph 26davisjoseph
  • 26-02-2021

Answer:

I’m assuming you want which is cheaper so

9+.11= 9.11 that is plan a

29+.009=29.009

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Carefully study these headlines from a French newspaper in 1815 following Napoleon's escape from Elba and then use the drop-down menu to answer the question. Wh
An increase in the price level corresponds to
PLEASE HELP WITH THIS
Why did the Union army fight the Confederate army twice at Bull Run?
29 - 35 please 50 points to who ever answers No links please and thank you
what items are being dragged from marleys chains?vwhat do they say about his character
Name two simple machines used on a bicycle.
Add and simplify 2/3 + 1/12 + 1/4
part of the connection between the black sea and the Mediterranean Sea?
What is the equation of the line that passes through the point (2, -4) and has a slope of -2?