Colerisher Colerisher
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6


Grapes(Pounds) Price(Dollars)

2 6

? 1

1 3

Respuesta :

stygianpotatoes stygianpotatoes
  • 26-02-2021

Answer:

? = 1/3

Step-by-step explanation:

1 pound of grapes is worth 3 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

The IT (Information Technology) implementation project is bogging down and falling behind schedule. The department heads are complaining that the project canno
Which one of the following represents the minimum rate of return a firm must earn on its assets if it is to maintain the current value of its securities? A. Pr
Federal and state elections in the U.S. are governed by ___ . a. proportional representation b. winner-take-all rules in single-member c. districts winner-ta
paragraph healty eating​
Under the ______ approach, businesses can cut pollution beyond what the law requires and keep these reductions for their own future use or to sell to other comp
Help me !!!! ASAP !:)
A proposed space station consists of a circular tube that will rotate about its center (like a tubular bicycle tire), Fig. 5–39. The circle formed by the tube h
One factor that influences the consumer decision-making process is __________, which refers to the set of values, attitudes, and ways of doing things passed fro
A company's flexible budget for 24,000 units of production showed total contribution margin of $93,600 and fixed costs, $31,200. The operating income expected i
What should be done to respect international personalities?