malikcrossnelson malikcrossnelson
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

if a dozen cupcakes cost 16.32 how much does on cupcakes cost

Respuesta :

335735197
335735197 335735197
  • 25-02-2021

Answer:

1.36

Step-by-step explanation:

16.32 divided by 12 = 1.36

a douzen is 12. sorry for spelling

Answer Link

Otras preguntas

The product of two integers is w2 − 3w − 40, where w is a whole number. Write expressions for each of the two integers in terms of w. ...?
Yoga is a form of exercise that can have positive spiritual health benefits? True False
When you identify the data elements in a new database, you typically subdivide data elements into?
Find the perimeter of the shape below: (attached) 7.4 units 8.9 units 11.2 units 13.6 units
Born on this day in 1738, Sir William Herschel discovered which planet which he originally named “Georgium Sidus”?
What is a negative effect of Prohibition?
The following graph shows the rates of decay for four parent isotopes. Based on the graph, which parent isotope most likely has a half-life of 13 billion years?
Which of the following is the correct unit for force? A. Watts B. Joules C. Meters D. Newton
In the three states of matter, what is meant by changes of state???
In a mixture, the ingredients intermingle and A. do not react with other or chemically bond to each other B. form bonds between themselves C. cannot ever be