jack331 jack331
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.31 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?

Respuesta :

mindyrice777
mindyrice777 mindyrice777
  • 25-02-2021

Answer:

$4.96

Step-by-step explanation:

16 x 0.31 = 4.96

Answer Link

Otras preguntas

During which phase of mitosis do the centrioles begin to move to opposite poles
Berry gordy jr. required all of his acts to endure "charm school" to:
What elements did byzantium inherit from the roman empire that helped it survive?
Rachel's average score after 6 tests is 83. If Rachel earns a score of 97 on the 7th test, what is her new average?
Which explains the change in ionization energy that occurs between removing the first and second electron from an Atom
Help pls see picture
Glucose and amino acids move in or out of a cell by _____.
The similarity ratio of two similar polygons is 7:4. find the ratio of their areas
#20 ) MARKING BRAINLIEST + POINTS!!!!! Determine if the graph is symmetric about the x-axis, the y-axis, or the origin. r = 2 cos 3θ
As the allies advanced on berlin, what was the response of the german military leaders to adolf hitler's final plans and orders?