shellywang508
shellywang508 shellywang508
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

oliviasells2018
oliviasells2018 oliviasells2018
  • 24-02-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

10.56/.88 is 12

Answer Link
ayaanff999
ayaanff999 ayaanff999
  • 24-02-2021

Answer:

12 is the answer

Step-by-step explanation:

Pls mark as branlist

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the smallest unit that would contain a complete copy of the entire human genome?A) one human somatic cellB) one human chromosomeC) all
If the frequency of an electromagnetic wave is 1 × 106 Hz what is the wavelength? Answer in units of nm.
How did the magna carta chabge the relationship between the monarch and the people
From a group of 10 people, 5 are selected at random to participate in a game show. In how many ways can the 5 people be selected? A. 120 B. 252 C. 30,240 D. 10
The Missouri compromise of 1820 provided that?
Simplify the expression (-5-4)divided(-3+5)
What does the french expression “ tombé dans les pommes “ mean in English?
the following steps are used to calibrate (making sure a thermometer gives accurate readings) a metal stem prove thermometer. Which one of the following steps
I completely lost please help
Adriana use 1 1/4 cups of pretzels for every 1/2 cup of raisins when making a snack mix