todorokibae7373 todorokibae7373
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

POSSIBLE POINTS: 2
Jack had $32 to spend on 5 markers. He had $12 remaining after buying the markers. How much did each marker cost? ASAP!!!

Respuesta :

Mal4132
Mal4132 Mal4132
  • 24-02-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Answer Link
cadensclass4226
cadensclass4226 cadensclass4226
  • 24-02-2021

Answer:

Use Photo Math

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1) 5x + 12 = -33 whats the answer to this ?? please help
Determine whether the following statement is true or false. For a test of​ independence, the population that the data has come from must be normally distribute
Use the given confidence interval limits to find the point estimate p^ and the margin of error E. 0.325
The physical geography of parts of New Mexico and West Texas, including Big Bend National Park are an extension of what
Select all that apply. Three characteristics of agrarian societies were _____. surplus food supply reduced spread of disease farming tended to deplete the soil
Broadway Inc. is considering a new musical. The initial investment required is $880,000. Every year, the free cash flow from the project is expected to be $80,0
Boston Recyclers Company uses the indirect method to prepare its statement of cash flows. Refer to the following information for​ 2019: 1. Retained​ Earnings,
What thing is personified in this story? In the story “The Last Leaf”
3 packs of soda cost $10 less than 5 packs of soda. Write an equation and solve to find the cost of one pack of soda * 1 point
Protons have about the same mass as