ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

Write a division equation that has a solution of 42
How to say i think you're cute in japanese?
Where can you find Mexico City? Eastern Plains Southern Highlands Central Plateau
the answer is D. the place in which the species lives
A substance reacts with oxygen, releasing heat and light. this is performed by a bunsen burner. what type of reaction is this?
If you often notice flakes of dead skin on your shirt you may have dandruff if so__
Forma oraciones correctas y lógicas a partir de los elementos dados. Haz los cambios necesarios. Sigue el modelo.
María y Juan _______ buscan. (libros)
mrs whites math test was a piece of cake what figurative language sort is it
Fill in the blank miguel ____ matematicas. a. ensena (there'san accent on the n) b. estudian c. hablo d. necesitamos