26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please answer this
The 6.0 kg kitten leaped with an acceleration of 0.7 m/s/s. He moved a distance of 200 cm. With how much force will he hit the other kitten?
Which relation is a function? a.{(-4, 5), (0, 2), (2, 5)} b.{(2, 5), (2, 6), (2, 7)} c. {(3, 2), (5, 7), (3, -2)} d. {(4, 3), (4, 4), (4, 5)}
PLEASE ANSWER ASAP!!!!!!!!!! At what rate is the amount of flour decreasing per minute if the original amount is 630?
pleaseeee i neeeedddd helppppp
Make y the subject of the formula w = x - 2yz
Help plsss plsss!!!!!!!!!
Which type of twist ending would you use to characterize the following scenario? Audrey is a wealthy lady who likes to flaunt her riches by throwing grand parti
Which of the following is undesirable when developing organic compost? a)treated sawdust b)decomposition c)nematodes d)kitchen detritus
Please sho me step by step