parkselias898 parkselias898
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Milk costs $3.48 a gallon. Mrs. smith bought 6 gallons of milk. How much will the milk cost

Respuesta :

vincentchen2022 vincentchen2022
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

do 3.48 x 6

Answer Link
tizer2007 tizer2007
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which branch of the law regulates wrongful acts involving injury to one’s person, property, or reputation in a situation not covered by the terms of a contract?
What is the rate of change and initial value for the linear relation that includes the points shown in the table? x y 2 3 4 5 6 7 8 9
What is the equation of the inverse of h(x) = 5x + 2?
A father is pulling his child on a sled in the snow. According to Newton’s Third Law, the force the father exerts on the sled is equal to the force the sled ex
Given the table below, evaluate the following: x -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5 f(x) 10 20 30 40 50 60 70 80 90 g(x) -1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 a. (3f+2g)(1) b. (f o g)(-
rationalize the denominator square root of -16 over (1+i) + (6+3i)
The length of one leg of a right triangle is 21 ft and the length of the hypotenuse is 29 what's the length of the other leg
Plz I need help!!! !!!
If point P(-12/13,y) lies on the unit circle and P is in the second quadrant, y is _____. If necessary, use the slash bar ( / ) to represent a fraction.
7. A major US city reports a 12% increase in decoration sales during the yearly holiday season. If decoration sales were 8 million in 1998, how much did