adorableprincess adorableprincess
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2.5 pounds of grapes cost 2.25 dollars what is the cost per pound

Respuesta :

lekhaivan07 lekhaivan07
  • 23-02-2021
I think it’s 0.9 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Why is 509 bce is an important daten in roman history?
in the past, behaviorists were not likely to view cognition as a part of learning because cognition __________. a. does not affect behavior b. disproved their t
I need help is it A B C or D
Summarize the skills that can help to handle the feelings associated with stress,frustration,or anger with emotional intelligence
A child is running on a moving sidewalk in an airport. When he runs against the sidewalk's motion, he travels 84ft in 14 seconds. When he runs with the side
In a bedridden patient recovering from a badly fractured femur, disuse atrophy in the thigh muscles is caused by _________.
Which of Steno’s principles is responsible for the thin undisturbed layers found in the Grand Canyon? A.principle of superposition B.principle of original horiz
My friend wants to know what is 1,840 × 182
Due to their location in the Himalayas, Nepal and Bhutan have less of which resource than the other South Asian countries?
Plants are living organisms. what are some of the characteristics of life that plants must fulfill? select all that apply. movement specific coloring use energy