Nancy bought a package of 4 spiral notebooks for a total cost of $18.25. Which equation represents p, the cost, in dollars, of each notebook?

Respuesta :

Answer:

p=18.25/4

p=$4.56 (when you round)

Step-by-step explanation:

Brainliest?!?!?!?!?