hellokittyob
hellokittyob hellokittyob
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework class=

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 22-02-2021

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:

16X1.25=20

So he got $20

I hope this helps!

Answer Link
AASESH
AASESH AASESH
  • 21-08-2021

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

hey SOMEONE PLEASE HELP DID I CLICK THE RIGHT ONE SOMEONE PLEASE HELP ASAP (I will mark brainliest)
1. Balance the following equation. Then, given the moles of reactant or product below, determine the corresponding amount in moles of each of the other reactant
Mars is 7.83x10^10m [^10 is an exponent] from planet earth. The planet Earth is 5.98x10^24kg [^24 is an exponent] while Mars has a mass of 6.42x10^23kg [^23 is
The vertice of triangle ABC are A(8,4), B(6,3) and C(5-5). Find the angle between the side AB and BC.​
Which changes could julie make to increase her chances of completing her project successfully? check all that apply.
Someone help asap 50 points!!!
Help me I need it plz
Read the passage from “the raven and the first men. The beginnings of the Haida.” What similarity between the two myths do these passages illustrate?
If you are the driver or owner of a vehicle which is in a crash that is your fault and you are not.
Which of the following is an example of homogeneous mixture? a. Suspension b. Bronze c. Salad d. Mud