faithjohnson080584 faithjohnson080584
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

A marshmallow bag cost $1.50 how much would 4 bags cost

Respuesta :

Advaith
Advaith Advaith
  • 22-02-2021

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1.50 * 4

6

Hope it is useful

Answer Link
tinnem103107
tinnem103107 tinnem103107
  • 22-02-2021

Answer:

6 dollars

Step-by-step explanation:

$1.50 * 4

Answer Link

Otras preguntas

A rocket of mass 1200kg is travelling at 2000m/s .It fires its engine for 1 min .The forwarded thrust provided by the rocket engines is 10KN (10000 N) . a)Use t
72 POINTS PLEASE HELP ME OR I WILL GET IN TROUBLE Solve the following equation by showing all steps. 3 ( x – 2 ) = 15 Start by using distributive property:
what type of amixture are separarted using separating funnel?​
Skills USA offers the opportunity to practice information technology skills. A. True B. False
simplyfy 0.064/0.84 and leave the answer in standard form​
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Match the type of frying method to its description. deep-frying sautéing pan-frying stir-frying prese
Texas was once an independent nation. True False
If you lived during Aristotle’s time, how do you imagine yourself as one of his students?
Finding the Central Idea in a Passage The idea of invisible ink had been around for a long time. Write using lemon juice as ink, for instance, and the writing w
Hello guys. Can you help me with this? "Define impulse when the force is not constant." ​