mateotierney
mateotierney mateotierney
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Peanuts cost $6.40 per pound. How much will 8 pounds cost?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

51.2 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 6.40 by 8

Answer Link

Otras preguntas

!!!!CHEMISTRY HELP NEEDED 25 POINTS!!!! Use the equation for Charles’s Law to calculate the following. (2pts) A balloon is filled up to 1 liter at a temperatur
Which function is graphed below? On a coordinate plane, a curve goes has a maximum point at 1 and a minimum point at negative 1. It crosses the y-axis at (0, 1)
The contextual method that works from the basis that an artwork's meaning is influenced by the gender of both the artist and the viewer is called ______________
Can some pls help meeee !?!?!?
At the airport, ten people are waiting on standby. two seats become available, one first class and one coach. how many ways are there to fill the two seats?
Round 1.26 to the nearest tenthヽ( ᐖゞ)
How many pairs does a liminal have?
What was the use of the cotton gin?
A(n) _____ is the conceptual organization of an entire database as viewed by a database administrator.
Explain why organisms need to carry out the process of cellular respiration