lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which function has the most x-intercepts? A.) f(x) B.) g(x) C.) h(x) D.) All three functions have the same number of x-intercepts
All of the following involve waves of electromagnetic energy except _______. A. Sunlight shining on a plant leaf B. The rumble of thunder during a storm C. Radi
What event led to the creation of NASA?
is 6y − 3x > 9 shaded
Who wrote the book the catcher in the rye? a. j. d. salinger b. jack kerouac c. william s. burroughs d. alfred kinsey
The success of which plan led to the Constitutional Convention of 1787? A.) Albany Plan of Union B.) Second Continental Congress's "plan of confederation" C.) i
1. Which of the following sentences from "Poor Fish" best supports the main character's internal conflict? (1 point) A.) “Quite naturally, then, after coming
Recently, researchers uncovered the molecular structure of a key protein that retroviruses use to multiply. This was a significant step toward _____. A.) produ
Which action is most closely associated with the Anti-Federalists' goals? A.) oppose ratifying the Constitution B.) support a limited monarchy C.) pass the Grea
What is the plural form of: "un escritorio"?