lalagirl55 lalagirl55
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.98 per pound. How much would it cost
to purchase 5.5 pounds of apples?

Respuesta :

LostintheClouds
LostintheClouds LostintheClouds
  • 26-01-2021

Answer: $5.39

Step-by-step explanation:

0.98 x 5.5 = 5.39

Hope this helped ! :)

Answer Link

Otras preguntas

what is 789×243+568?? 10 points!! I can't use a calculator!!! :( help plz
Solve the formula for the specified variable.A = bh for b
For participants who are in middle adulthood, research has shown a slight decline in ____.
Explain how the value in the 7in 327,902 will change if you move it to the tens place
How many positive integers less than 20 have an odd number of distinct factors?
who is hernando de soto? why was he important
10 fact about the beginning of world civilization
How to solve this equation for the variable b a^2+b^2=c^2 ?
What’s the answer of 1/2 divide by 1/6
How many units away is 1 from -6 on a number line?