mooneyc216 mooneyc216
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

If frys cost 3.24 money per pound at a gas station and I buy 3.5pounds how much money was I spent

Respuesta :

michaelp973 michaelp973
  • 27-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation: it will be that you spend $11.34

Name me brainliest please

Answer Link

Otras preguntas

would you prefer to live in the centre of a busy city or in a quiet neighborhood give examples and reasons to support your view this essay should comprise at le
'Money can protect you from earthquakes' Explain to what extent you agree with this statement
In Jason's class, 1/2 of the boys have brown eyes, 1/5 of the boys have blue eyes, and 3/10 of the boys have hazel eyes. How many more of the boys have brown ey
Drag each tile to the correct location. Identify each description as an example of civil law or criminal law. Pamela is asking for custody of her children after
(a) Find z such that the proportion of observations that are less than z in a standard normal distribution is 0.24. (Enter your answer rounded to two decimal pl
The process during which a cell eats itself is referred to as.
Which number best represents a debt of $5,324? A. -53,240 B. -5,324 C. 5,324 D. 53,240
In what ways are cleavage lines in the skin clinically significant? check all that apply.
4. During a camping trip, a group went one-third of the total distance by boat, 10km by foot and One-sixth of it by riding horses. Find the total distance of th
A right angle measures 90 degrees