akas8637 akas8637 26-01-2021 Mathematics contestada Peyton buys cookies and apples at the store.She pays a total of $51.26.She pays a total of $6.54 for the cookies.She buys 8 bags of apples that each cost the same amount.Write and solve an equation which can be used to determine xx, how much each bag of apples costs.I need an answer please