VilleCS499 VilleCS499
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

five hotdogs cost $1.80.Each hotdog cost the same amount.What is the cost per hotdog in dollars and cents

Respuesta :

chimiking chimiking
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

Answer Link
jcarney2024
jcarney2024 jcarney2024
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

You divide $1.80 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

A craft store has both colored felt squares and sparkled felt squares. The ratio of colored to sparkled felt is 14 to 8. What is this ratio written as a decimal
Solve |2x - 3| + 5 =10.
Written Reflection How do artists get new ideas for their artwork? What makes "stealing" an idea different from simply copying and idea? Directions Read the que
i don’t understand how to do this
Sarah is paid biweekly. Her annual salary is $33,000. 1. What is her biweekly salary, rounded to the nearest cent?
PLEASE ANSWER ASAP!! (I'll give brainly!) How are the 3 major environmental worldview similar? Thanks!! :D
PLS HELP ME AND PLS DON'T SKIP!!!
Is the number 82 divisible by 3 or 9?​
Although Columbus wasn't a hero, what was one benefit of his journeys? He brought back slaves to Spain, which began the slave trade. He began an exchange of go
Question 1&2 with explanation. Pls fast , no useless and nonsense answers pls