honey2765 honey2765
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

16 donuts cost $15.75 what is the price per doughnut

Respuesta :

masterethan0921 masterethan0921
  • 25-01-2021

Answer:

About  1.01$ - 1.02$

Step-by-step explanation:

Answer Link
laylabear14
laylabear14 laylabear14
  • 25-01-2021

Answer:

$1.02

Step-by-step explanation:

16 divided by 15.75 is $1.02 (rounded)

Answer Link

Otras preguntas

PLZZZZZZZZZZZZZZ HELPPPPP 7) the equal protection clause of the fourteenth amendment prohibits states from denying any person within its jurisdiction the eq
What is the solution to the rational equation (x/2x-1) - (1/4) = (2/2x-1)? a) x=2 b) x= 7/2 c) x=3 d) x=7/6
Does anyone know about Scott V. Sandford
How many permutations exist of the letters a, b, c, d taken three at a time? 24 12 4
write 3a^2b^3c^5/8x^4y^3z using no denominator. (fraction line is necessary. Use x for multiplication between numbers.)the answer has _x2
In a group of 32 pet owners, half are women and 20 are dog owners. If 8 women are not dog owners, how many of the dog owners are men?
solve the quadratic equation x2 – 14x + 40 = 0
Who are the traditional builders of quincha homes?
Estimate each product.Then write whether the estimate is greater than or less than the actual product.There are 62 rows of 9 chairs in the movie theater.About h
Where does earth get most of its internal energy