uibefluwbhv
uibefluwbhv uibefluwbhv
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP

PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP class=

Respuesta :

Itxlyss
Itxlyss Itxlyss
  • 25-01-2021
Store B would have the best deal
Each lightbulb for store A would be $3.74
Each lightbulb for store B would be $3.07
Each lightbulb for store C would be $3.58

To find the answer, you divide the price and the amount of lightbulbs in each pack to get the price per lightbulb.
Answer Link

Otras preguntas

Analyze how Poe uses the point of view of this “unreliable narrator” to create a feeling of horror. What does it show about the importance of a character in a h
How does life form from a fertilized egg?
Can you answer #2. Ill give you brainiest.
What nation's leader came up with "14 points" toward world peace? A. Great Britain B. United States C. Germany
Pls help with this maths question
what is the difference between plutonic rock and hypabyssal rock? genuine answers only....​
x^2 - 7x + c = (x + a)^2 for some constants a and c, then find c.
Which equations could be used to represent the relationship between the values in the fact family model? Check all that apply. 8 + x = 19 19 + x = 8 19-x=8 19-8
Share two biases, stereotypes and/or oppressive assumptions you hold about specific drugs, people who use drugs and/or the complicated concept of “addiction.” D
How did the 13th amendment seek to keep freed slaves from maintaining that freedom?