lalawilson055 lalawilson055
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

You have $4.10 and would like to buy some almonds .if a pond costs $8, how many ounces can you buy ?

Respuesta :

XxDekuxKacchanxX
XxDekuxKacchanxX XxDekuxKacchanxX
  • 25-01-2021

Answer:

well- you cant buy any pounds-

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did Athens become the leading power of Greece after the Persian wars? Why didn't Sparta become the leading Greek city-state?
Why did the USA and the USSR fall out after World War 2?
what to numbers multiply to -100 but add up to -21?
Suzanne needs material for her school project she buys 4.75 yards of material at $5.37 a yard what is the total cost of material round to the nearest cent a.$25
The product of 16 and 4 less than a number is 208. Find the number
You heat a piece of iron from 200 to 400 K What happens to the atom's energy of random motion
Briefly describe he function of the cell parts (organelles)
quadratic formula 2x²+9x-4=0
Solve for x: x-1/4=1/2 help please
your body makes more carbon dioxide when you run than when you sit still why