jackson690
jackson690 jackson690
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3 for a pack of 20 pencils. Find the cost per pencil.

Respuesta :

MeSayHi123531 MeSayHi123531
  • 24-01-2021

Answer:

20/3

Step-by-step explanation:

Answer Link
leoskipper24813 leoskipper24813
  • 24-01-2021

Answer:

15 cents right?

Step-by-step explanation:

3/20=.15

Answer Link

Otras preguntas

How do you solve [tex]x^2 + 7x + 2 = 0[/tex]?
An aeroplane X whose average speed is 50°km/hr leaves kano airport at 7.00am and travels for 2 hours on a bearing 050°. It then changes its course and flies on
If 24:14=12:x what is x​
name 2 nature subtopics
Help geometry what I m jlf Picture provided
Which of these laws is most similar to those put in place in China followingits conquest by the Mongol Empire?O A. Laws protecting the right to vote for women a
The discriminant is b2 – 4ac = (–8)2 – (4)(2)(–10) =
Someone help me please! This needs to be done ASAP!
me gusta esa linterna mas que _____ porque es mas grande. Este esta esa ese
How many terms does the polynomial x² + xy y2 have? 1 term 2 terms 3 terms 4 terms