jshshhshshshajah jshshhshshshajah
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of gummie bears cost $8.97.
What will one pound cost?

Respuesta :

rjeifsdlkx
rjeifsdlkx rjeifsdlkx
  • 22-01-2021

Answer:

2.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

round 33 and 89 to estimate their sum
what is 119,000,003 in expanded form
The shrew would be considered ____ for the snake and hawk.
An object has a mass of 250g. What is the gravitational force of an object by the earth?
What is chattel slavery
Use the number 913,256. Write the name of the period that has the 913 digits
Which expressions are equivalent to z + (z+6) Select: (z+z) + (z+6) (z+6) +6 None of the above
If 5 friends go out for lunch and they order 4 pizzas, and they split them evenly how much does each friend get in decimal form
How to write 3 thousand 16 tens 7 ones in standard form
What is the relationship between 1's in 911,147,835