zozo217075 zozo217075
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries are $3.99 per pound. If a customer bought $30 worth, how many pounds did he buy? $
Blank 1:

Respuesta :

lchavez31
lchavez31 lchavez31
  • 22-01-2021

Answer:

7.5

Step-by-step explanation:

Divide 30 by 3.99

  • 30/3.99=7.5
Answer Link

Otras preguntas

How did many poor families travel during the Great Depression in search of work? A) they hitchhiked B) planes C) they hid on freight trainsD) they took city bus
Which Asian language has seven dialects, including Mandarin? A. Hindi B. Chinese C. Korean D. Malay Please select the best answer from the choices provided.
(05.06 HC) Lee la lectura y escoge la palabra correcta para completar la frase. Read the excerpt and select the correct words to complete the sentence. Cuan
True or false cardiovascular disease is nonocommunicable
NEED AN ANSWER!!!!! what is a PROPHAGE and what does it do???
Describe the differences in biodiversity between the tropical rainforest and the arctic tundra.
How many different ways are there to rearrange the word exam
What’s the distributive property of (1 - 3y + x)(-4)
What were the effects of the earthquake of 1985? Check all that apply. Thousands of Mexican citizens were killed. More than 100,000 buildings were in need of re
What is past tense of sweat?