eddie513 eddie513
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Nate purchased 12 gallons of gasoline for $15.00. What was the unit rate?

Respuesta :

jkbbkjkbj jkbbkjkbj
  • 22-01-2021

Answer:

I think it might be 1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Each patty contains 200 grams of ground beef. 467 burgers were sold, how many kilograms of ground beef were used
What was one effect of the popularity of suburbia in the1950s
What does Dubois mean by “stealing the black man’s ballot?”
true or false the variouse regions of greece were separated by rivers
If the width of something is 5m and the perimeter is 22m, what is the length and area
D=100-2p, p is the price in dollars of the product and D is the number of products that can be sold at that price. What price should be set in order to set in
egyptians who could afford it mummified the bodies of the deceased to do what?
What is the economic importance of the Great Smokey Mountains?
what is  3/8f+1/2=6(1/16f-3)
When 345 added to a number the result is 987