tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following were the first people to make wine? a. Egyptians b. Monks c. Mesopotamians d. Pilgrims
In what life history pattern does logistic population growth occur
Which sentence contains an adverb clause? a. If you visit Pennsylvania, take the self-guided, covered-bridge tour. b. The Lehigh Valley, in eastern Pennsylvan
If the point (3/5,3/4) corresponds to an angle θ in the unit circle, what is tan θ ?
tai ran from his house to a position 300 m south of his home in 100 seconds what was his velocity
To find the sum of 4/9 and 7/12,Mario rewrites the fraction as 8/36 and 21/36 .His answer is 29/36. Is Mario right ? If not ,show his error and correct it.
what are the 6 steps for decision making
What effect did the end of the British war with France have on the War of 1812? It freed large numbers of British troops to fight in North America. France joine
Stuart wants to delete some text from a slide. What should Stuart do?A. From the Review tab, choose Highlight text and then press the Delete key B. Highlight th
round 5,098 to the nearest ten thousand