izazahmd3021 izazahmd3021
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A value pack of candy bars cost 7.50. If there 25 candy bars in the package,what is the cost per candy bar?

Respuesta :

s9161663
s9161663 s9161663
  • 22-01-2021

Answer:

i think 50 25 or 75 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

This pre-image was reflected over the y-axis. Use the segment tool to draw the image.
Please help me I stink at math ☹️
The school cafeteria is holding and election for students to vote on which items they would like to see in their lunch menu. The choices for entrees are grilled
if 80% of a number is 100 what is 20% of that same number
If you are operating in fog and you hear a series of sound signals, which of the following is the most appropriate response?
Anyone know this geometry question?
A trend emerging in healthcare today the human resource leader is reporting directly to ____
Read the passage. How soon hath Time, the subtle thief of youth, Stolen on his wing my three and twentieth year! My hasting days fly on with full c
Was education important to former slaves during reconstruction?
what does sound travel throu better