204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A rectangular area is to be fenced in along a straight river bank as illustrated the lengthy of the fenced in area is to be 7 feet greater than the width and th
During the 1600s and 1700s, Prussian kings built a strong nation by __________. encouraging commerce and industry taxing the land-owning nobility creating a par
how would I do number 10? (filling in the chart)
the belief that the united states was set apart to extend its boundaries to the pacific was called?
Who issued the Emancipation Proclamation in January 1863, freeing all slaves in the Confederate states? A. Edwin Stanton B. Abraham Lincoln C. William Sherman D
Which one of the following statements describes President Hoover's main weakness in dealing with the Depression? He trusted the private sector too much. He veto
Andrew Jackson replaced the Bank of the United States with one large state bank. true false
Find the cost of 1 1/2kg at 28p per kg
The specific environment where an organism lives
Which verse teaches that God is pre-existent? Genesis 1:1 Genesis 2:1 John 2:1 Revelation 1:1