lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

List five of the mobile device oss that make up almost all of the smart phone market.
the maximum number of grams of fat (f) that should be in a diet varies directly as a person's weight (w). A person weighing 117lb should have no more than 78g o
How many acetyl-coa molecules are involved in forming hmg-coa during ketogenesis?
MARKING BRAINLIEST Some concerns about the corporate nature of news media include A. news companies shaping or censoring news based on profit concerns B. news c
The majority of local health departments are operated under which type of jurisdictions?
WILL GIVE A BRAINLEST Lines each have zero endpoints one endpoint two endpoints and continue forever in zero directions one d
To execute the law means to, interpret the laws, create laws, make new laws, or carry out the laws
What side did Native Americans originally support when the Civil War broke out?
If two distinct lines intersect, which MUST be true?
What is the value of z?