myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

true or false: a person should get as little sleep as possible. thats because sleep contributes to weight gain and reduces the time available for health promoti
Earth is approximately 1.5x10^8 km from the sun. how many minutes does it take to travel from the sun to the earth? the speed of light is 3x10^8 m/sec
4q=52 solve the quation
Given H(6,7) and I (-7,-6) if point G lies 1/2 of the way long line segment HI, Santiago argues that point G is located at the origin. Is Santiago Correct. Just
Wes rode his bike 30 miles in 3 hours. What was his average rate of speed?
A particular computer takes 10 minutes to download a 40​-minute TV show. How long will it take the computer to download a 2.5​-hour ​movie
How do I simplify this problem?
Which expression is equivalent to (73)−2? A. 1/7•7•7•7•7•7 B. 7 C. 1/7 D. -1/7•7•7•7•7•7
The following is a suitable topic for an expository article. Apples are tasty. True False
Without knowing it, the right and left-handed twins built balance into the world. The plant-eating animals created by the right-handed twin balanced out the mea