deborha5726
deborha5726
25-10-2016
Mathematics
contestada
30.50 for 32 ounces of specialty oil
Respuesta :
JulieC246
JulieC246
25-10-2016
So each ounce of specialty oil cost about 0.95
Answer Link
landonwashereFORMATH
landonwashereFORMATH
25-10-2016
0.95 is the answer hope this helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Plants with flowers like honeysuckle, reproduce ___ Other plants without flowers, like ivy, reproduce ___ PLEASE HELP ME ASAP
What era makes up about 90 percent of Earth’s history
A board 32.5 is inches long. How long is the board in centimeters? Use the following conversion: 1 inch is 2.54 centimeters.
6. Describe the physical and mental ehol for each of the following bloodcentrations:a. 0.05c. 0.2b. 0.1d. 0.4
They climbed the smooth, fragrant, grassy knoll, each of them looking carefully for the four-leaf clovers they each remembered from the deep, dark recesses of t
a 100g ice cube at 0 degrees celsius is placed in 650 grams of water at 25 degrees celsius. When the mixture reaches equillibrium, the temperature of the mixtur
Mary has 5 friends who are sharing a bag of chips with her. If there are 10 ounces in the bag and the girls share equally, how many ounces will each girl get?
mark spends $30.00 on 9 gallons of gasoline. At the same price per gallon, approximately how many gallons of gas can Mark buy for $54.00? Please answer quickly
What’s the best way to study for an Ap class?
In Part 1 of the lab, we found the vial of yellow liquid had a mass of 35.7 g. The empty vial had a mass of 17.1 g. What was the mass of just the liquid?