Seudónimo Seudónimo
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Zasha spent $6 on packages of gum. How many
more packages of gum that cost $1.20 each can
she buy if she has a $20 bill?

Respuesta :

abbycouch74
abbycouch74 abbycouch74
  • 25-10-2016
She can buy 10 more packets of gum (:

Hope this helps... If you don't mind, could you give me brainliest answer? I would appreciate it greatly. 
Answer Link
BreyMichael BreyMichael
  • 25-10-2016
$20/$1.20 = 16.67
She can buy 16 more packages with $20 bill
Answer Link

Otras preguntas

i’ll mark brainlest to anyone who answers first... :/ i need help
How do you say "Spider" In Spanish? 1- criatura 2- araña 3- animale 4- vecino
What theme is prevalent in the Diego Rivera painting above? ​
Help please History hw
What is king tutankhamen known for A. the boy king who abolished the old egyption religion or b. did he restore it C. the boy who belivied in a single god d. th
Letter to your teacher about your personal learning on communication breakdown.
Probabilistic and dichotomous keys for microbial identification would not be used in situations where:
In Support-Based Pruning: Most of the ___________________ algorithms use support measure to ______ rules and itemsets. (Fill in the blanks)
The Spanish monarchy abolished the encomienda system because that system a)failed to produce sufficient wealth for Spain. b) promoted intermarriage between Span
What is the scale factor from triangle ABC to triangle DEF? (Note: Type your answer using a slash so an answer like one half would be represented as 1/2.)